Geography (214 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.00 | 48.00 | 47.00 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 | 40.00 |
50 (6 total)
- Ellis, Scott (Haileybury College Keysborough)
- Gosling, Elizabeth (Rainbow SC Rainbow)
- Lau, Theodore (Xavier College Kew)
- Noye, Jeremy (Melbourne HS South Yarra)
- Williams, Emma (Koo Wee Rup SC Koo Wee Rup)
- Windle, Dana (Tintern Ggs Ringwood East)
49 (3 total)
- Dziekan, Ben (McKinnon SC McKinnon)
- Mulvey, Edward (Melbourne HS South Yarra)
- Verwey, Dane (Haileybury College Keysborough)
48 (6 total)
- Brett, Georgina (Genazzano FCJ Kew)
- Charles, Jenna (Camperdown College Camperdown)
- Edwards, Amelia (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Munro, David (Balwyn HS Balwyn North)
- Papanicolou, Adam (McKinnon SC McKinnon)
- Walker, Lynsey (Pascoe Vale Girls SC Pascoe Vale)
47 (7 total)
- Brant, Elizabeth (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Cliffe, Emma (Balwyn HS Balwyn North)
- Dimopoulos, Georgina (Balwyn HS Balwyn North)
- Evans, Ashleigh (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Goh, Jonathan (Melbourne GS Melbourne)
- Heymann, David (McKinnon SC McKinnon)
- Williams, Julie (Ringwood SC Ringwood)
46 (10 total)
- Beaton, Elizabeth (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Cameron, Eloise (Our Lady Of Sacred Heart College Bentleigh)
- Emmett, Jessica (Siena College Camberwell)
- Feiner, Anne (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Hood, Ashleigh (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Larsen, Carl (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Preston, David (St Bedes College Mentone)
- Simmons, Toby (Carey Baptist GS Kew)
- Vincent, Timothy (St Kevins College Toorak)
- Williams, Travis (Wantirna College Wantirna)
45 (14 total)
- Burger, Thomas (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Cheong, Megan (Strathcona Baptist Girls GS Canterbury)
- Close, Rachel (Westbourne GS - Hoppers Crossing Truganina)
- Connell, Cia (Strathcona Baptist Girls GS Canterbury)
- Gantonas, Con (Cheltenham SC Cheltenham)
- Haywood, Emily (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Jayadevalekamage, Pavithra (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Parker, Andrew (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Ratten, Haley (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Robertson, Louis (Melbourne HS South Yarra)
- Schepisi, Catherine (Girton GS Ltd Bendigo)
- Shortis, Emma (Strathmore SC Strathmore)
- Simpson, Emma (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Skidmore, Kathryn (McKinnon SC McKinnon)
44 (20 total)
- Aldous, Kerrie (Cheltenham SC Cheltenham)
- Barr, Charlotte (The Geelong College Newtown)
- BaylissMcCulloch, Jarrod (Melbourne HS South Yarra)
- Bellingham, Frances (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Bentley, Michelle (Ringwood SC Ringwood)
- Berry, David (Camberwell HS Canterbury)
- Castles, Sarah (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Clark, Stuart (Melbourne HS South Yarra)
- Cook, Henrietta (Elwood College Elwood)
- Frawley, Robert (The Hamilton And Alexandra College Hamilton)
- Hunter, Jarod (St Bedes College Mentone)
- Leoncelli, Monique (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Lorenzin, Adrian (Marcellin College Bulleen)
- McErvale, Laura (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Mylius, Amy (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Newtonhoare, Loretta (Mirboo North SC Mirboo North)
- Ramm, Jacqueline (Werribee SC Werribee)
- Schomburgk, Jonathan (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Stephens, Tillie (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Walter, James (Whitefriars College Donvale)
43 (25 total)
- Arthur, Lucy (Taylors College Melbourne)
- Brotchie, Eric (Melbourne HS South Yarra)
- Christoe, Anastasia (Goulburn Valley GS Shepparton)
- Cousins, Miranda (Balwyn HS Balwyn North)
- Cracknell, Luke (St Bedes College Mentone)
- Finegan, Luke (Haileybury College Keysborough)
- Ford, Denia (Sunbury College Sunbury)
- Freeman, Phillippa (Tintern Ggs Ringwood East)
- Galanos, Michael (St Kevins College Toorak)
- Hunter, Samuel (Wesley College Melbourne)
- Kerr, Elenor (St Pauls Anglican GS Warragul)
- Mathers, Morgan (Ballarat And Clarendon College - Senior Ballarat)
- Mauran, Nicolas (Koonung SC Mont Albert North)
- McCoey, Susan (Balwyn HS Balwyn North)
- Mexted, Todd (The Geelong College Newtown)
- Osborne, Laura (Shelford Girls Grammar Caulfield)
- Perera, Brahman (Xavier College Kew)
- Rerksirathai, Jason (Melbourne GS Melbourne)
- Reynolds, Andrew (Balwyn HS Balwyn North)
- Shenstone, Kahlia (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Talimanidis, Dominic (Xavier College Kew)
- Tassigiannakis, Nicholas (Caulfield GS - Wheelers Hill Wheelers Hill)
- Wagg, James (Xavier College Kew)
- Warren, Amelia (The Geelong College Newtown)
- Webster, Tess (Melbourne Girls College Richmond)
42 (33 total)
- Allen, Kate (Aquinas College Ringwood)
- Armstrong, Alexandra (Sacred Heart Girls College Oakleigh)
- Booth, Simon (Scotch College Hawthorn)
- Carbone, Laura (Avila College Mount Waverley)
- Carlton, Freya (Strathmore SC Strathmore)
- Coleman, Eric (Scotch College Hawthorn)
- Cornell, Zoe (Methodist Ladies College Kew)
- Dick, David (Camberwell HS Canterbury)
- Earles, Lauren (Geelong GS Corio)
- George, Tessa (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Gullan, James (Melbourne HS South Yarra)
- Horsburghemerson, Rosanna (Fintona Girls School Balwyn)
- Jalland, Astrid (St Catherines School Toorak)
- Kelly, David (Carey Baptist GS Kew)
- Keogh, Darcy (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Lewis, Claire (Luther College Croydon)
- Mateer, David (Xavier College Kew)
- McNamara, Liam (St Kevins College Toorak)
- Meakin, Samantha (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Moretti, Lisa (St Monicas College Epping)
- Murga, Melissa (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Murray, Kate (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- OMeara, Joshua (St Bedes College Mentone)
- Parslow, Belinda (Genazzano FCJ Kew)
- Prescott, Michaela (Our Lady Of Sacred Heart College Bentleigh)
- Scarborough, David (Healesville HS Healesville)
- Schiller, Zoe (McKinnon SC McKinnon)
- Sirianos, Melissa (McKinnon SC McKinnon)
- Solin, Lorena (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Trestrail, Charlene (St Monicas College Epping)
- Walker, Claire (The Geelong College Newtown)
- Wilson, Megan (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Wilson, Sophie (MacRobertson Girls HS Melbourne)
41 (41 total)
- Adams, Georgina (Genazzano FCJ Kew)
- Adams, Katherine (Mansfield SC Mansfield)
- Auyeung, Anna (Our Lady Of Sacred Heart College Bentleigh)
- Barham, Rebecca (Siena College Camberwell)
- Bibby, Louise (Caulfield GS - Caulfield St Kilda East)
- Cantwell, Amy (Genazzano FCJ Kew)
- Centra, Emily (Catholic College Sale)
- Crilly, Catherine (Distance Education Centre Victoria Thornbury)
- Deangelis, David (Whitefriars College Donvale)
- Dolling, Katie (Mansfield SC Mansfield)
- Dunstan, Breeanna (Donald HS Donald)
- Edlond, Karina (Distance Education Centre Victoria Thornbury)
- Enright, Kate (Trinity GS Kew)
- Harris, Charlotte (McKinnon SC McKinnon)
- Healy, Laura (Sacred Heart Girls College Oakleigh)
- Herrmann, Alastair (McKinnon SC McKinnon)
- Holcombe, Patrick (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Jordan, Emily (The Hamilton And Alexandra College Hamilton)
- Laqueovillaflores, Krystyn (University HS Parkville)
- Mattinson, Roisin (Siena College Camberwell)
- McHutchison, Jamie (Wesley College Melbourne)
- Mendonca, Anna (Fintona Girls School Balwyn)
- Meyer, Stevie (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Moyle, James (The Hamilton And Alexandra College Hamilton)
- Ng, Frances (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Pagliaro, Jamey (Xavier College Kew)
- Peck, Zoe (Shelford Girls Grammar Caulfield)
- Pennicuik, Cassie (Box Hill HS Box Hill)
- Phillips, Mark (Ballarat GS Wendouree)
- Renowden, Annie (University HS Parkville)
- Russell, Jonathan (Box Hill HS Box Hill)
- Scriven, Lucy (The Geelong College Newtown)
- Serong, Benjamin (Marcellin College Bulleen)
- Skeen, Cara (Eltham HS Eltham)
- Svanberg, Todd (Melbourne HS South Yarra)
- Thompsonglennen, Lauren (Genazzano FCJ Kew)
- Ulmer, Kirsten (The Geelong College Newtown)
- Waterson, Richard (Scotch College Hawthorn)
- Watty, Prue (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Williams, Lisa (Oxley College Chirnside Park)
- Zhou, Nancy (Shelford Girls Grammar Caulfield)
40 (49 total)
- Barker, Matthew (Scotch College Hawthorn)
- Bennison, Thomas (Melbourne GS Melbourne)
- Bermingham, Aaron (Koonung SC Mont Albert North)
- Bloor, Renata (Healesville HS Healesville)
- Browne, Edward (Eltham College Of Education Research)
- Christie, Gillian (Glen Waverley SC Glen Waverley)
- Clementson, Peter (Warrandyte HS Warrandyte)
- Clyne, Daniel (Xavier College Kew)
- Cowan, Nicholas (Wantirna College Wantirna)
- Crock, Fiona (Maranatha Christian School Endeavour Hills)
- Crocker, Justin (Ringwood SC Ringwood)
- Cuzenssutton, Rebecca (St Catherines School Toorak)
- Darmanin, Joshua (Ivanhoe GS Ivanhoe)
- Dayman, Laurel (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Endersbee, Richard (Scotch College Hawthorn)
- Ettyleal, John (Balwyn HS Balwyn North)
- Francis, Bronwyn (St Helena SC Eltham)
- Gardner, Ebony (Chairo Christian School Drouin)
- Gilbertson, Matthew (Wesley College Melbourne)
- Griffiths, Hugh (Sandringham College Sandringham)
- Hooper, Alice (Eltham College Of Education Research)
- Johnston, Steven (Loyola College Watsonia)
- Kozlowski, Zuzanna (St Monicas College Epping)
- Kruisheer, Robert (Carey Baptist GS Kew)
- Lambe, Megan (Aquinas College Ringwood)
- Lancaster, Katrina (St Pauls Anglican GS Warragul)
- Lee, Benjamin (Melbourne HS South Yarra)
- Livingston, Phoebe (Ballarat GS Wendouree)
- Mackinnon, Roly (Geelong GS Corio)
- Marsiglio, Michael (Lavalla Catholic College Traralgon)
- Mirabito, Tanya (Sandringham College Sandringham)
- Mitchell, Tanya (Broadford SC Broadford)
- Montgomery, Raewyn (Ballarat GS Wendouree)
- Perri, Carla (Rosebud SC Rosebud)
- Prince, Michael (Marcellin College Bulleen)
- Randles, Philippa (Genazzano FCJ Kew)
- Rossetti, Tom (Box Hill HS Box Hill)
- Scerri, Bianca (Our Lady Of Sacred Heart College Bentleigh)
- Schirripa, Angela (Loyola College Watsonia)
- Semmler, Cory (Marcellin College Bulleen)
- Smith, Tara (Sacred Heart Girls College Oakleigh)
- Stead, Ingrid (Wesley College Melbourne)
- Trajanovski, Diana (Loyola College Watsonia)
- Tyrrell, Blake (St Kevins College Toorak)
- Upstill, Lachlan (McKinnon SC McKinnon)
- Verwey, Madeline (MacRobertson Girls HS Melbourne)
- Watty, Jack (Marcellin College Bulleen)
- Wegman, Thomas (Camberwell GS Canterbury)
- Wilson, Robert (Melbourne GS Melbourne)